Przejdź do treści

Radio Opole twoje sprawy, twoja muzyka

Logo Projektu

Audycja z dnia 14.01.2014 r.

21.01.2014
Pięćdziesiąta pierwsza audycja z cyklu „Razem dla biznesu” jest drugą audycją z cyklu „Moja czeska historia”. Gościem audycji jest ponownie Pan Andrzej Sałacki, prezes, trener i menadżer Ludowego Klubu Jeździeckiego „LEWADA” w Zakrzowie. który opowiada o wieloletniej współpracy pomiędzy Klubem Jeździeckim z Opawy w Republice Czeskiej a Klubem Jeździeckim „Lewada”, o wspólnych zrealizowanych już projektach oraz o projekcie, którego realizacja rozpocznie się w najbliższym czasie. Słuchacze mogą się również zapoznać z receptą na sukces jakim niewątpliwie są przyjazdy szejków z krajów arabskich do Zakrzowa.

więcej treści z artykułu: Audycja z dnia 14.01.2014 r.

Audycja z dnia 07.01.2014 r.

09.01.2014
Pięćdziesiąta audycja z cyklu „Razem dla biznesu” jest pierwszą audycją z cyklu „Moja czeska historia”. Gościem audycji jest Pan Andrzej Sałacki, prezes, trener i menadżer Ludowego Klubu Jeździeckiego „LEWADA” w Zakrzowie, który opowiada o wieloletniej współpracy pomiędzy Klubem Jeździeckim z Opawy w Republice Czeskiej a Klubem Jeździeckim „Lewada”, który jest najlepszym i najnowocześniejszym obiektem tego typu w Europie Środkowej. Współpraca ta polega na wymianie trenerów, wymianie doświadczeń, wspólnym organizowaniu imprez i konkursów jeździeckich oraz wzajemnym wykorzystaniu infrastruktury istniejącej po obu stronach granicy polsko - czeskiej.

więcej treści z artykułu: Audycja z dnia 07.01.2014 r.

Audycja z dnia 24.12.2013 r.

30.12.2013
Czterdziesta dziewiąta audycja z cyklu „Razem dla biznesu” jest piątą audycją z cyklu poświęconego szeroko pojętym innowacjom. Gośćmi audycji są Pan Doktor Inżynier Krzysztof Górecki z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Opolskiej oraz Pan Docent Petr Bilik Zastępca Kierownika Katedry Cybernetyki na Uniwersytecie Technicznym w Ostravie, którzy opowiadają o współpracy pomiędzy obiema uczelniami w takich dziedzinach jak elektrotechnika, informatyka i automatyka oraz o powiązaniach tej współpracy z rozwojem przedsiębiorczości na pograniczu polsko – czeskim.

więcej treści z artykułu: Audycja z dnia 24.12.2013 r.

Audycja z dnia 17.12.2013 r.

20.12.2013
Czterdziesta ósma audycja z cyklu „Razem dla biznesu” jest czwartą audycją z cyklu poświęconego szeroko pojętym innowacjom. Gościem audycji jest ponownie Pani Doktor Dominika Matuszek z Katedry Inżynierii Biosystemów na Wydziale Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej. Pani Doktor opowiada o wprowadzaniu systemu HACCP (Hazard Analysis Critical Control Points – System Analizy Zagrożeń i Krytyczne Punkty Kontroli), który opracowano w celu rozpoznania i kontroli zagrożeń, które mogą pojawić się w jakimkolwiek momencie procesu produkcyjnego i składowania żywności. Kolejnym poruszanym tematem jest jakość produktów żywnościowych produkowanych w województwie opolskim zwłaszcza regionalnych produktów tradycyjnych.

więcej treści z artykułu: Audycja z dnia 17.12.2013 r.

Audycja z dnia 10.12.2013 r.

20.12.2013
Czterdziesta siódma audycja z cyklu „Razem dla biznesu” jest trzecią audycją z cyklu poświęconego szeroko pojętym innowacjom. Gościem audycji jest Pani Doktor Dominika Matuszek z Katedry Inżynierii Biosystemów na Wydziale Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej. Pani Doktor Matuszek opowiada o bardzo nowoczesnym laboratorium inżynierii gastronomicznej, które zostało uruchomione w tym roku. Laboratorium to, może na zlecenie firm zewnętrznych wykonywać na przykład badania żywności, która następnie opatrzona odpowiednimi certyfikatami może być sprzedawana na rynku czeskim.

więcej treści z artykułu: Audycja z dnia 10.12.2013 r.

Audycja z dnia 03.12.2013 r.

20.12.2013
Czterdziesta szósta audycja z cyklu „Razem dla biznesu” jest drugą audycją z cyklu poświęconego szeroko pojętym innowacjom. Gościem audycji jest ponownie Pan Andrzej Krueger, Dyrektor Instytutu Ciężkiej Syntezy Organicznej w Kędzierzynie – Koźlu, który opowiada o współpracy pomiędzy przedsiębiorcami a ICSO w kwestii innowacyjnych badań oraz o stworzeniu przez wiele podmiotów w tym również przez ICSO klastra chemicznego CHEMSTER.

więcej treści z artykułu: Audycja z dnia 03.12.2013 r.

Audycja z dnia 26.11.2013 r.

27.11.2013
Czterdziesta piąta audycja z cyklu „Razem dla biznesu” jest pierwszą audycją z cyklu poświęconego szeroko pojętym innowacjom. Gościem audycji jest Pan Andrzej Krueger, Dyrektor Instytutu Ciężkiej Syntezy Organicznej w Kędzierzynie – Koźlu, który opowiada o innowacjach, które są wprowadzane przez ICSO jako jednego z ośrodków badawczych w naszym regionie oraz o Opolskiej Platformie Innowacji, która została zainicjowana przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki we współpracy z Politechniką Opolską, Miastem Opole, Wyższą Szkołą Zarządzania i Administracji, Instytutem Ceramiki i Materiałów Budowlanych oraz Instytutem Ciężkiej Syntezy Organicznej.

więcej treści z artykułu: Audycja z dnia 26.11.2013 r.

Audycja z dnia 19.11.2013 r.

20.11.2013
Czterdziesta czwarta audycja z cyklu „Razem dla biznesu” jest drugą audycją poświęconą praktycznym poradom jak czeski przedsiębiorca ma rozpocząć działalność gospodarczą w Polsce.Pierwsza część poświęcona jest teoretycznym informacjom dotyczącym wpisu do Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej. W drugiej części audycji Pan Robert Świerbiński, Wiceprezes Klubu Młodego Przedsiębiorcy w Opolu oraz właściciel firmy Profi – Art działającej na rynku szeroko pojętych usług reklamowych opowiada o wiedzy i umiejętnościach zwłaszcza językowych, które są potrzebne do prowadzenia działalności gospodarczej po obu stronach granicy polsko – czeskiej.

więcej treści z artykułu: Audycja z dnia 19.11.2013 r.

Audycja z dnia 12.11.2013 r.

18.11.2013
Czterdziesta trzecia audycja z cyklu „Razem dla biznesu” jest pierwszą audycją poświęconą praktycznym poradom jak czeski przedsiębiorca ma rozpocząć działalność gospodarczą w Polsce. Pierwsza część audycji poświęcona jest teoretycznym informacjom takim jak: uzyskanie Numer Identyfikacji Podatkowej, zgłoszeniu do ubezpieczenia oraz zgłoszeniu do Urzędu Skarbowego.W drugiej części audycji Pan Marek Kralkowski Członek Zarządu Klubu Polskiego Biznesu w Pradze doradza potencjalnym chętnym jak wejść na rynek sąsiada i prowadzić na nim biznes.

więcej treści z artykułu: Audycja z dnia 12.11.2013 r.

Audycja z dnia 05.11.2013 r.

18.11.2013
Czterdziesta druga audycja z cyklu „Razem dla biznesu” jest kolejną audycją poświęconą praktycznym poradom jak rozpocząć działalność gospodarczą w Czechach. Pierwsza część audycji stanowi uzupełnienie poprzednich audycji dotyczących ulg podatkowych jakie przysługują czeskiemu przedsiębiorcy. W tej audycji przedstawione zostały zasady amortyzacji. W drugiej części audycji Pan Sergiusz Najar, Członek władz Forum Gospodarczego Polska – Czechy oraz były wiceminister Infrastruktury i Spraw Zagranicznych, opowiada o zadaniach jakie stoją przed reprezentowaną przez jego osobę instytucją. Chodzi tu przede wszystkim o doradztwo polskiemu i czeskiemu Ministerstwu Spraw Zagranicznych w celu przyśpieszenia rozwoju przedsiębiorczości na pograniczu. Pan Sergiusz Najar zaprezentował również trzy bardzo proste rady dla przedsiębiorcy chcącego wejść na rynek czeski: 1. Nauka języka czeskiego, 2. Znajomość realiów, 3. Dostępność transportu.

więcej treści z artykułu: Audycja z dnia 05.11.2013 r.

Subskrybuj kategorię

W ramach współpracy Polskiego Radia Regionalnej Rozgłośni w Opolu „Radio Opole” S.A. oraz Klubu Polskiego Biznesu w Republice Czeskiej powstał projekt „Razem dla biznesu”, który jest realizowany od początku miesiąca lutego 2013 r. Jednym z działań realizowanych w ramach projektu jest przygotowanie i emisja 91 audycji „Razem dla biznesu”.

Przeczytaj treść ponownie


Polsky Kapital