Przejdź do treści

Radio Opole twoje sprawy, twoja muzyka

Logo Projektu

Audycja z dnia 10.06.2014 r.

12.06.2014
Siedemdziesiąta pierwsza audycja z cyklu „Razem dla biznesu” jest ósmą audycją z cyklu poświęconego znaczeniu realizacji projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej dla rozwoju małej i średniej przedsiębiorczości w polsko – czeskiej strefie transgranicznej. W pierwszej części audycji Pani Anita Ryng, zastępca dyrektora Departamentu Współpracy Terytorialnej Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, opowiada o tym jak dzięki nowej perspektywie finansowej na lata 2014-2020 będzie wspierany rozwój przedsiębiorczości na pograniczu polsko – czeskim. Nowy Program Operacyjny Współpracy Transgranicznej nie jest bezpośrednio skierowany do przedsiębiorców ale znakomicie wspiera ten biznes, dzięki nowym drogom, szybszemu Internetowi oraz rozwojowi turystyki. W drugiej części audycji Pan Ireneusz Rawza, współwłaściciel firmy Bassau działającej na rynku chemii i akcesoriów wykorzystywanych w basenach, saunach i łaźniach, opowiada jak wprowadzili swoje produkty na rynek czeski, zwłaszcza koncentraty zapachowe do saun, które zadowoliły gusta naszych sąsiadów zza południowej granicy.

więcej treści z artykułu: Audycja z dnia 10.06.2014 r.

Audycja z dnia 03.06.2014 r.

12.06.2014
Siedemdziesiąta audycja z cyklu „Razem dla biznesu” jest siódmą audycją z cyklu poświęconego znaczeniu realizacji projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej dla rozwoju małej i średniej przedsiębiorczości w polsko – czeskiej strefie transgranicznej. W pierwszej części audycji Pan Maciej Molak, przedstawiciel Wspólnego Sekretariatu Technicznego Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013, opowiada i nowej perspektywie finansowej Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej na lata 2014-2020. Ponadto ocenia również transgraniczną współpracę polsko – czeską, która według przedstawicieli Komisji Europejskiej jest najlepsza w całej Europie. W drugiej części audycji Pan Ireneusz Rawza, wiceszef firmy Bassau z Prószkowa, która produkuje akcesoria i chemię do basenów saun oraz łaźni przede wszystkim dla aquaparków, opowiada o tym jaką niszę odnaleźli na rynku czeskim, gdzie o wiele więcej buduje się przydomowych basenów niż w naszym kraju.

więcej treści z artykułu: Audycja z dnia 03.06.2014 r.

Audycja z dnia 27.05.2014 r.

03.06.2014
Sześćdziesiąta dziewiąta audycja z cyklu „Razem dla biznesu” jest szóstą audycją z cyklu poświęconego znaczeniu realizacji projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej dla rozwoju małej i średniej przedsiębiorczości w polsko – czeskiej strefie transgranicznej. W pierwszej części audycji Pan Maciej Molak, przedstawiciel Wspólnego Sekretariatu Technicznego Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013, opowiada o działaniach wspierających rozwój przedsiębiorczości w strefie transgranicznej, ocenia również aktywność instytucji okołobiznesowych oraz znaczenie ich udziału w polsko –czeskich projektach transgranicznych, a także o zachęcaniu rodzimych przedsiębiorstw do prowadzenia działalności na terenie Republiki Czeskiej. W drugiej części audycji Pan Sebastian Faron, szef firmy „Czechcontract”, opowiada o rubryce FAQ, jaka znajduje się na stronie internetowej jego firmy. To właśnie w tym miejscu odpowiada na pytania dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej na terenie Republiki Czeskiej, wynajmu lokali, a nawet sposobów na regulowanie kar za złamanie przepisów drogowych przez firmowe samochody z Polski.

więcej treści z artykułu: Audycja z dnia 27.05.2014 r.

Audycja z dnia 20.05.2014 r.

03.06.2014
Sześćdziesiąta ósma audycja z cyklu „Razem dla biznesu” jest piątą audycją z cyklu poświęconego znaczeniu realizacji projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej dla rozwoju małej i średniej przedsiębiorczości w polsko – czeskiej strefie transgranicznej. W pierwszej części audycji Pan Radosław Roszkowski, prezes Euroregionu Pradziad, opowiada o samorządowym promowaniu działań wspierających rozwój biznesu na pograniczu polsko – czeskim w kontekście nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej na lata 2014-2020. W drugiej części audycji Pan Sebastian Faron, szef firmy „Czechcontract”, opowiada o formach pośrednictwa pomiędzy firmami czeskimi i polskimi, o podpisywaniu kontraktów, o doradzaniu firmom w odnalezieniu się w przepisach podatkowych po obu stronach granicy polsko – czeskiej oraz o pomocy dla polskich firm w wybrnięciu z problemów prawnych , w jakie czasem popadają prowadząc swoją działalność w Republice Czeskiej.

więcej treści z artykułu: Audycja z dnia 20.05.2014 r.

Audycja z dnia 13.05.2014 r.

03.06.2014
Sześćdziesiąta siódma audycja z cyklu „Razem dla biznesu” jest czwartą audycją z cyklu poświęconego znaczeniu realizacji projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej dla rozwoju małej i średniej przedsiębiorczości w polsko – czeskiej strefie transgranicznej. W pierwszej części audycji ponownie Pan Dariusz Kantor, inspektor z Wydziału Rozwoju i Środków Pomocowych Urzędu Miasta w Kędzierzynie – Koźlu, rozwija swoją odpowiedź na pytanie jaka jest i jaka powinna być rola polskich i czeskich samorządów w kreowaniu i rozwijaniu kontaktów gospodarczych pomiędzy przedsiębiorcami z obu krajów. W drugiej części audycji Pani Diana Juziuk, kosmetyczka z Głuchołaz, rozwija swoją wypowiedź, z poprzedniej audycji, o tym jak dzięki dogodnemu położeniu, dużemu wachlarzowi usług oraz ich wysokiej jakości Czeszki stanowią ponad połowę klientek jej salonu.

więcej treści z artykułu: Audycja z dnia 13.05.2014 r.

Audycja z dnia 06.05.2014 r.

08.05.2014
Sześćdziesiąta szósta audycja z cyklu „Razem dla biznesu” jest trzecią audycją z cyklu poświęconego znaczeniu realizacji projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej dla rozwoju małej i średniej przedsiębiorczości w polsko – czeskiej strefie transgranicznej. W pierwszej części audycji Pan Dariusz Kantor, inspektor z Wydziału Rozwoju i Środków Pomocowych Urzędu Miasta w Kędzierzynie – Koźlu, odpowiada na pytanie jaka jest i jaka powinna być rola polskich i czeskich samorządów w kreowaniu i rozwijaniu kontaktów gospodarczych pomiędzy przedsiębiorcami z obu krajów. W drugiej części audycji Pani Diana Juziuk, kosmetyczka z Głuchołaz, opowiada o tym jak dzięki dogodnemu położeniu, dużemu wachlarzowi usług oraz ich wysokiej jakości Czeszki stanowią ponad połowę klientek jej salonu.

więcej treści z artykułu: Audycja z dnia 06.05.2014 r.

Audycja z dnia 22.04.2014 r.

24.04.2014
Sześćdziesiąta piąta audycja z cyklu „Razem dla biznesu to zarazem druga audycja z cyklu poświęconego znaczeniu realizacji projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej dla rozwoju małej i średniej przedsiębiorczości w polsko – czeskiej strefie transgranicznej. W pierwszej części audycji ponownie Pani Anna Juszczyszyn, inspektor z Działu Przedsiębiorczości Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki, która rozwija temat, poruszonej w poprzedniej audycji, realizacji przez OCRG projektu pod nazwą „Transgraniczna sieć współpracy na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i rynku pracy” oraz jego wymiernych efektów. W drugiej części audycji Pan Roman Staśkiewicz, właściciel firmy „Mebler” z Głuchołaz kontynuuje wypowiedź o tym jak jego firma działa na rynku czeskim oraz jaki wpływ na przedsiębiorczość na pograniczu mają działania takich instytucji jak OCRG.

więcej treści z artykułu: Audycja z dnia 22.04.2014 r.

Audycja z dnia 15.04.2014 r.

24.04.2014
Sześćdziesiąta czwarta audycja z cyklu „Razem dla biznesu” rozpoczyna mini - cykl poświęcony znaczeniu realizacji projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej dla rozwoju małej i średniej przedsiębiorczości w polsko – czeskiej strefie transgranicznej. W pierwszej części audycji Pani Anna Juszczyszyn, inspektor z Działu Przedsiębiorczości Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki, która opowiada o realizacji przez OCRG projektu pod nazwą „Transgraniczna sieć współpracy na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i rynku pracy” oraz jego wymiernych efektach. W drugiej części audycji Pan Roman Staśkiewicz, właściciel firmy „Mebler” z Głuchołaz opowiada o tym jak jego firma działa na rynku czeskim oraz jaki wpływ na przedsiębiorczość na pograniczu mają działania takich instytucji jak OCRG.

więcej treści z artykułu: Audycja z dnia 15.04.2014 r.

Audycja z dnia 08.04.2014 r.

24.04.2014
Sześćdziesiąta trzecia audycja z cyklu „Razem dla biznesu” jest czternastą audycją z cyklu „Moja czeska historia”. Gościem audycji jest ponownie Pan Tomasz Zieliński, przedstawiciel firmy „Bardusch Polska” z Prudnika, która zajmuje się dostarczaniem i serwisowaniem odzieży roboczej dla przedsiębiorstw. Gość audycji opowiada o podobieństwach i różnicach rozwiązań w tej branży po obu stronach granicy oraz uczula na drobne różnice prawne, których pominięcie może spowodować negatywne konsekwencje biznesowe.

więcej treści z artykułu: Audycja z dnia 08.04.2014 r.

Audycja z dnia 01.04.2014 r.

24.04.2014
Sześćdziesiąta druga audycja z cyklu „Razem dla biznesu” jest trzynastą audycją z cyklu „Moja czeska historia”. Gościem audycji jest Pan Tomasz Zieliński, przedstawiciel firmy „Bardusch Polska” z Prudnika, która zajmuje się dostarczaniem i serwisowaniem odzieży roboczej dla przedsiębiorstw. Gość audycji opowiada o podobieństwach i różnicach rozwiązań w tej branży po obu stronach granicy oraz uczula na drobne różnice prawne, których pominięcie może spowodować negatywne konsekwencje biznesowe.

więcej treści z artykułu: Audycja z dnia 01.04.2014 r.

Subskrybuj kategorię

W ramach współpracy Polskiego Radia Regionalnej Rozgłośni w Opolu „Radio Opole” S.A. oraz Klubu Polskiego Biznesu w Republice Czeskiej powstał projekt „Razem dla biznesu”, który jest realizowany od początku miesiąca lutego 2013 r. Jednym z działań realizowanych w ramach projektu jest przygotowanie i emisja 91 audycji „Razem dla biznesu”.

Przeczytaj treść ponownie


Polsky Kapital