Przejdź do treści

Radio Opole twoje sprawy, twoja muzyka

Logo Projektu

IV Bal Czesko-Polski
07.02.2014

Klub Polskiego Biznesu w Republice Czeskiej obchodzi 5 lecie swojej działalności. Z tej okazji w Pradze 01.02.2014 roku przy współudziale Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Pradze odbył się coroczny IV Bal Czesko – Polski. W tym roku wydarzenie to honorowym patronatem objęli Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Bronisław Komorowski oraz Prezydent Republiki Czeskiej Pan Miloš Zeman. Patronami medialnymi tego Balu byli Dziennik Gospodarczy „Hospodářské Noviny” oraz Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Opolu „Radio Opole” S.A.

Honorowymi gośćmi Balu byli Ambasador Rzeczpospolitej Polskiej w Pradze Pani Grażyna Bernatowicz, I Wicemarszałek Senatu Parlamentu Czeskiego Pan Přemysl Sobotka i Minister Przemysłu i Handlu Pan Jan Mládek. Wśród innych znaczących gości można wymienić Posła do Parlamentu Europejskiego Pan Edvard Kožušník oraz Honorowego Prezydenta Czeskiej Izby Handlowej Pana Josefa Cílek. Wśród najważniejszych gości IV Balu Czesko – Polskiego znalazły się również władze naszego Radia z Prezesem Zarządu Spółki Panem Pawłem Frączem na czele.

Udział w Balu reprezentantów naszej rozgłośni jest wyrazem rozszerzającej się współpracy pomiędzy Klubem Polskiego Biznesu w Republice Czeskiej a Polskim Radiem Regionalną Rozgłośnią w Opolu „Radiem Opole” S.A. Przypomnijmy, że współpraca ta rozpoczęła się od przygotowania wspólnego wniosku o dofinansowanie projektu „Razem dla biznesu”, zdecydowanie zaś rozwinęła się w trakcie realizowania wyżej wymienionego projektu, który jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska Rzeczpospolita Polska 2007-2013. Współpraca pomiędzy Klubem i Radiem rozwija się coraz prężniej i już dawno wykroczyła poza zakres wyznaczony poprzez wspólną realizację projektu „Razem dla biznesu” z czego obie strony są bardzo zadowolone.

 

Z Dariuszem Marcinkowskim- Szefem Klubu Polskiego Biznesu w Pradze -rozmawia Janusz Maćkowiak

Rozmowa z Dariuszem Marcinkowskim
IV Bal Czesko - Polski

Drukuj , Pobierz jako plik PDF

       

Informacje o artykule

Wprowadził/a: Aleksandra Żalik

Data publikacji: 07.02.2014

Ostatnio zmieniał: Karolina Ciupek

Data ostatniej zmiany: 24.03.2016

Przeczytaj treść ponownie


Polsky Kapital