Przejdź do treści

Radio Opole twoje sprawy, twoja muzyka

Logo Projektu

Konferencja "Przedsiębiorczość na pograniczu polsko - czeskim" Pokrzywna, 02-03.12.2013 r.
18.11.2013

 

W dniach 02-03.12.2013 roku w Pokrzywnej odbyła się trzecia konferencja pn. „Przedsiębiorczość na pograniczu polsko – czeskim” w ramach realizowanego przez Radio Opole oraz Klub Polskiego Biznesu w Pradze projektu „Razem dla biznesu”.

Celem projektu jest przybliżenie współpracy transgranicznej w kontekście konkurencyjności przedsiębiorstw pogranicza polsko – czeskiego oraz zachęcanie przedsiębiorców z terenu województwa opolskiego oraz zwykłych mieszkańców naszego regionu, pragnących rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej, do wchodzenia na rynek czeski.

Konferencję „Przedsiębiorczość na pograniczu polsko - czeskim” uroczyście otworzył Prezes Zarządu Radia Opole Pan Paweł Frącz, który w imieniu swoim jak i Partnera Projektu – Klub Polskiego Biznesu w Pradze, serdecznie powitał wszystkich uczestników spotkania.

Całą konferencję z wielką finezją i subtelnym poczuciem humoru prowadził Pan Maciej Guzik, specjalista do spraw promocji Radia Opole, który swoimi zapowiedziami, uwagami i podsumowaniami wywoływał uśmiech na twarzy zarówno uczestników jak i prelegentów.

W pierwszej części konferencji, Pani Aleksandra Żalik, Koordynator projektu „Razem dla biznesu”  zaprezentowała założenia projektu, jego uczestników oraz dotychczasowe osiągnięcia podsumowując tym samym prawie dziesięciomiesięczny okres współpracy z Klubem Polskiego Biznesu w zakresie realizacji projektu.

Partner Projektu czyli Klub Polskiego Biznesu w Republice Czeskiej, był reprezentowany przez Pana Mirosława Lewandowskiego, jednego z inicjatorów i założycieli Klubu, który z wielkim zaangażowaniem przedstawił sam Klub oraz jego zadania, do których należą: zrzeszanie i promowanie polskiego kapitału, polskich produktów i usług oraz wspieranie współpracy polsko – czeskiej w zakresie przedsiębiorczości.

W drugiej części konferencji Pani Ing. Dagmar Ponechalová, Członek Zarządu Czesko – Polskiej Izby Handlowej zaprezentowała bardzo ciekawy i niezwykle przydatny wykład na temat: „Aspekty organizacyjno – prawne dotyczące rejestracji i prowadzenia własnej działalności gospodarczej” Dzięki temu wykładowi uczestnicy konferencji mogli dowiedzieć się jak polski przedsiębiorca powinien przygotować się do wejścia na rynek czeski, jakie informacje zebrać, jakie dokumenty przygotować i gdzie je złożyć oraz gdzie mogą szukać pomocy w tym zakresie.

Drugim prelegentem był Pan Jarosław Radiměřský, tłumacz przysięgły i przedsiębiorca, właściciel firmy Czeski.pl, który w swoim wykładzie zatytułowanym: „Praktyczne uwarunkowania kontaktów gospodarczych z Republiką Czeską” zaprezentował bardzo praktyczne informacje dotyczące Republiki Czeskiej oraz jej mieszkańców. Kulturową wyprawę do naszych południowych sąsiadów zakończył konkurs językowy przygotowany specjalnie dla uczestników konferencji.

Konferencja zorganizowana przez Radio Opole cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, za co szczerze i gorąco dziękujemy wszystkim jej uczestnikom. Mamy również nadzieję, że obecni na konferencji przedstawiciele różnych firm zostali zachęceni do współpracy z czeskimi kontrahentami.

Poniżej zamieszczamy krótką relację z konferencji jaka ukazała się na antenie Radia Opole.

Relacja  

 

 Konferencja w Pokrzywnej 02-03.12.2013 r.

Drukuj , Pobierz jako plik PDF

       

Informacje o artykule

Wprowadził/a: Tomasz Turba

Data publikacji: 18.11.2013

Ostatnio zmieniał: Aleksandra Żalik

Data ostatniej zmiany: 02.01.2014

Przeczytaj treść ponownie


Polsky Kapital