Przejdź do treści

Radio Opole twoje sprawy, twoja muzyka

Logo Projektu

Konferencja „Przedsiębiorczość na pograniczu polsko-czeskim” - Głubczyce, 05.09.2013r.
10.05.2013

Kończy się wrzesień, więc czas podsumować pierwszą konferencję „Przedsiębiorczość na pograniczu polsko-czeskim” w ramach projektu „Razem dla biznesu”, która odbyła się w 5 września 2013 roku w Głubczycach.

Głównym celem całego projektu, a więc również wrześniowego spotkania przedsiębiorców, jest przybliżenie współpracy transgranicznej w kontekście zwiększenia konkurencyjności przedsiębiorstw na obszarze pogranicza polsko-czeskiego.

W Głubczycach głównym prelegentem była - Ing. Dagmar Ponechalová, Członek Zarządu Czesko-Polskiej Izby Handlowej.  Pani Ponechalová przygotowała dwa bardzo ciekawe wykłady. Pierwszy poruszał aktualne zagadnienia współpracy transgranicznej na pograniczu polsko-czeskim, natomiast drugi traktował o organizacyjno-prawnych aspektach rejestracji i prowadzenia własnej działalności gospodarczej na pograniczu dwóch państw. Oba wystąpienia, rozdzielone krótka przerwą, wzbudziły duże zainteresowanie wśród zgromadzonych słuchaczy, a wiele wskazówek przekazanych przez panią Ponechalová z pewnością znajdzie zastosowanie w codziennych działaniach przedsiębiorców. Warto w tym miejscu wspomnieć o panu Jarosławie Radiměřský, tłumaczu przysięgłym języka czeskiego, który precyzyjnie tłumaczył aspekty przedstawiane przez naszą prelegentkę.

Oprócz wykładów, podczas konferencji miała miejsce również prezentacja Klubu Polskiego Biznesu w Republice Czeskiej, prowadzona przez Marka Kralkowskiego - Członka Zarządu Klubu Polskiego Biznesu.

Materiał z konferencjiPliki:

Galeria z konferencji Głubczyce 05.09.2013

Drukuj , Pobierz jako plik PDF

       

Informacje o artykule

Wprowadził/a: Tomasz Turba

Data publikacji: 10.05.2013

Ostatnio zmieniał: Tomasz Turba

Data ostatniej zmiany: 25.10.2013

Przeczytaj treść ponownie


Polsky Kapital