Przejdź do treści

Radio Opole twoje sprawy, twoja muzyka

Logo Projektu

Konferencja "Przedsiębiorczość na pograniczu polsko-czeskim" - Opole, 02-03.12.2014r
27.11.2014

W dniach 02-03.12.2014 roku w Opolu odbyła się piąta konferencja pn. „Przedsiębiorczość na pograniczu polsko – czeskim” w ramach realizowanego przez Radio Opole oraz Klub Polskiego Biznesu w Pradze projektu „Razem dla biznesu”.

Celem projektu jest przybliżenie współpracy transgranicznej w kontekście konkurencyjności przedsiębiorstw pogranicza polsko – czeskiego oraz zachęcanie przedsiębiorców z terenu województwa opolskiego oraz zwykłych mieszkańców naszego regionu, pragnących rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej, do wchodzenia na rynek czeski.

Konferencję „Przedsiębiorczość na pograniczu polsko - czeskim” uroczyście otworzył Prezes Zarządu Radia Opole Pan Paweł Frącz, który w imieniu swoim jak i Partnera Projektu – Klub Polskiego Biznesu w Pradze, serdecznie powitał wszystkich uczestników spotkania.

W pierwszym dniu konferencji wysłuchaliśmy wystąpienia Pana Milana Wenita, Radcy Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Polskiej w Pradze, podkreślał on, że obu krajom zależy na wymianie handlowej. Przemawia za tym bliskość kulturowa i sąsiedztwo, na czym szczególnie mogą zyskać firmy z Opolszczyzny. W takiej współpracy  pomaga już Czesko - Polska Izba Handlowa.

W konferencji "Przedsiębiorczość na pograniczu polsko-czeskim" wzięli udział również przedstawiciele władz województwa. Marszałek Andrzej Buła zwracał uwagę na to, że powinniśmy brać przykład z siebie nawzajem i nie tylko w sprawach gospodarczych, ale też turystycznych.  Przedstawiono także perspektywy dla województwa opolskiego na lata 2014-2020.

W drugim dniu konferencji zostały zaprezentowane najciekawsze audycje radiowe projektu „Razem dla biznesu” oraz odbyła się dyskusja nt. szans współpracy transgranicznej pomiędzy Rzeczpospolitą Polską, a Republiką Czeską.

Konferencja zorganizowana przez Radio Opole cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, za co szczerze i gorąco dziękujemy wszystkim jej uczestnikom. Mamy również nadzieję, że obecni na konferencji przedstawiciele różnych firm zostali zachęceni do współpracy z czeskimi kontrahentami.Pliki:

Drukuj , Pobierz jako plik PDF

       

Informacje o artykule

Wprowadził/a: Tomasz Turba

Data publikacji: 27.11.2014

Ostatnio zmieniał: Karolina Ciupek

Data ostatniej zmiany: 24.03.2016

Przeczytaj treść ponownie


Polsky Kapital