Przejdź do treści

Radio Opole twoje sprawy, twoja muzyka

Logo Projektu

Konferencja "Przedsiębiorczość na pograniczu polsko - czeskim" - Ostrava, 23-24.05.2014 r
13.05.2014

W dniach 23-24.05.2014 roku w Ostravie odbyła się czwarta konferencja pn. „Przedsiębiorczość na pograniczu polsko – czeskim” w ramach realizowanego przez Radio Opole oraz Klub Polskiego Biznesu w Pradze projektu „Razem dla biznesu”.

Celem projektu jest przybliżenie współpracy transgranicznej w kontekście konkurencyjności przedsiębiorstw pogranicza polsko – czeskiego oraz zachęcanie przedsiębiorców z terenu województwa opolskiego oraz zwykłych mieszkańców naszego regionu, pragnących rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej, do wchodzenia na rynek czeski.

Konferencję „Przedsiębiorczość na pograniczu polsko - czeskim” uroczyście otworzyli Dyrektor do spraw ekonomicznych Radia Opole S.A. Pan Łukasz Klag oraz Prezes Klubu Polskiego Biznesu Pan Dariusz Marcinkowski, którzy serdecznie powitali wszystkich uczestników spotkania.

W pierwszej części konferencji, Pan Maciej Guzik, specjalista do spraw promocji Radia Opole  zaprezentował założenia projektu, jego uczestników oraz dotychczasowe osiągnięcia podsumowując tym samym dotychczasowy okres współpracy przy realizacji projektu. Natomiast Pan Wojciech Pobóg-Pągowski, Kierownik Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Pradze przedstawił podstawowe dane liczbowe dot. Współpracy polsko-czeskiej oraz pokrótce scharakteryzował działania prowadzone przez Ambasadę, których celem jest wspieranie przedsiębiorczości w ujęciu transgranicznym.

W drugiej części konferencji Pani JUDr. Eva Slavíčková, zaprezentowała bardzo merytoryczny i wyczerpujący wykład na temat: „Kodeks Pracy w aspekcie współpracy transgranicznej”. Tematyka wykładu obejmowała naznaczenie różnic w przepisach obowiązujących w Polsce oraz Republice Czeskiej oraz ukazywała ścieżki, którymi powinien podążać pracodawca starający się rozpocząć działalność biznesową na rynku czeskim.

Drugim prelegentem pierwszego dnia konferencji był Pan dr Witold Potwora, Prorektor Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu, który przedstawił prezentację dotyczącą „Współczesnych trendów w marketingu”, którą to ubarwił wieloma praktycznymi przykładami nie tylko z pogranicza, ale i z całego świata.

Drugiego dnia konferencji uczestnicy zapoznali się z tajnikami „Bezpieczeństwa i Higieny Pracy” w rozumieniu czeskich przepisów. Autorem prezentacji dotyczącej tej niezwykle istotnej materii był Pan Ing. Jaroslav Maňásek z Inspekcji Pracy Moravskoslezského Kraju.

Był to ostatni wykład przygotowany w ramach tej konferencji, po którym to nastąpiła dyskusja między uczestnikami dotycząca poruszanych tematów oraz wątpliwości, które powstały podczas prezentacji poszczególnych wykładów. W rolę moderatora wcielił się, z wielkim powodzeniem, Pan Prezes Dariusz Marcinkowski, który z racji swojego wieloletniego doświadczenia biznesowego w Czechach, mógł odpowiedzieć na większość pytań padających z sali.

Konferencja zorganizowana przez Radio Opole cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, za co szczerze i gorąco dziękujemy wszystkim jej uczestnikom. Mamy również nadzieję, że obecni na konferencji przedstawiciele różnych firm zostali zachęceni do współpracy z czeskimi kontrahentami.

 

Agenda konferencji w Ostravie.23-24.05.2014 konferencja Ostrava

Drukuj , Pobierz jako plik PDF

       

Informacje o artykule

Wprowadził/a: Aleksandra Żalik

Data publikacji: 13.05.2014

Ostatnio zmieniał: Aleksandra Żalik

Data ostatniej zmiany: 03.09.2014

Przeczytaj treść ponownie


Polsky Kapital