Przejdź do treści

Radio Opole twoje sprawy, twoja muzyka

Logo Projektu

Konferencja "Przedsiębiorczość na pograniczu polsko - czeskim" - Opole, 21.10.2013 r.
24.09.2013

21.10.2013 roku w Opolu odbyła się druga konferencja pn. „Przedsiębiorczość na pograniczu polsko – czeskim" w ramach realizowanego przez Radio Opole oraz Klub Polskiego Kapitału w Pradze projektu „Razem dla biznesu".

Celem projektu jest przybliżenie współpracy transgranicznej w kontekście konkurencyjności przedsiębiorstw pogranicza polsko – czeskiego oraz zachęcanie przedsiębiorców z terenu województwa opolskiego oraz zwykłych mieszkańców naszego regionu, pragnących rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej, do wchodzenia na rynek czeski.

W pierwszej części konferencji, którą prowadził Pan Adam Ramczykowski, Dyrektor Marketingu Radia Opole został zaprezentowany zarówno projekt „Razem dla biznesu" jaki i jego uczestnicy.

Klub Polskiego Kapitału w Republice Czeskiej, był reprezentowany przez Pana Marka Kralkowskiego, Członka Zarządu, który przedstawił sam Klub oraz jego zadania, do których należą: zrzeszanie i promowanie polskiego kapitału, polskich produktów i usług oraz wspieranie współpracy polsko – czeskiej w zakresie przedsiębiorczości.

Specjalnym gościem konferencji był Pan Sergiusz Najar, były wiceminister Infrastruktury i Spraw Zagranicznych odpowiedzialny za ekonomizację polskiej polityki zagranicznej. Jego trafne i rzeczowe komentarze w przedmiocie przedsiębiorczości na pograniczu polsko - czeskim wzbudziły ogromne zainteresowanie oraz wprowadziły ożywioną dyskusję pomiędzy uczestnikami konferencji.

W drugiej części konferencji Pani Ing. Dagmar Ponechalová, Członek Zarządu Czesko – Polskiej Izby Handlowej zaprezentowała bardzo ciekawy i niezwykle przydatny wykład na temat: „Aspekty organizacyjno – prawne dotyczące rejestracji i prowadzenia własnej działaności gospodarczej" Dzięki temu wykładowi uczestnicy konferencji mogli dowiedzieć się jak polski przedsiębiorca powinien przygotować się do wejścia na rynek czeski, jakie informacje zebrać, jakie dokumenty przygotować i gdzie je złożyć oraz gdzie mogą szukać pomocy w tym zakresie.

Drugim prelegentem był Pan Jarosław Radiměřský, tłumacz przysięgły i przedsiębiorca, właściciel firmy Czeski.pl, który w swoim wykładzie zatytułowanym: „Praktyczne uwarunkowania kontaktów gospodarczych z Republiką Czeską" zaprezentował bardzo praktyczne informacje dotyczące Republiki Czeskiej oraz jej mieszkańców. Kulturową wyprawę do naszych południowych sąsiadów zakończył konkurs językowy przygotowany specjalnie dla uczestników konferencji.

Konferencja zorganizowana przez Radio Opole cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, za co szczerze i gorąco dziękujemy wszystkim jej uczestnikom, zwłaszcza studentom Uniwersytetu Opolskiego, którzy jako potencjalni przyszli przedsiębiorcy mogą przyczynić się do rozwoju przedsiębiorczości na pograniczu polsko - czeskim. Mamy również nadzieję, że obecni na konferencji przedstawiciele różnych firm zostali zachęceni do współpracy z czeskimi kontrahentami.

Poniżej zamieszczamy krótką relację z konferencji jaka ukazała się na antenie Radia Opole.

Relacja z konferencjiGaleria z konferencji Opole - 21.10.2013r.

Drukuj , Pobierz jako plik PDF

       

Informacje o artykule

Wprowadził/a: Tomasz Turba

Data publikacji: 24.09.2013

Ostatnio zmieniał: Karolina Ciupek

Data ostatniej zmiany: 24.03.2016

Przeczytaj treść ponownie


Polsky Kapital